Ogrzewanie na podczerwień to technologia rozwijana na świecie od dawna. Wraz z rozwojem metodyki i ciągłym poprawianiem jakości finalnych produktów w tym momencie jesteśmy w stanie otrzymać praktycznie bezawaryjny i nie wymagający serwisowania system grzewczy z gwarancją jakości działania do nawet kilkudziesięciu lat.

Ogrzewanie na podczerwień – zasada działania

Działanie takiego ogrzewania jest proste. Cały system składa się z folii grzewczej podłączanej do sieci elektrycznej oraz termostatów które pozwalają nam na wygodne zarządzanie ogrzewaniem. Możemy robić to także za pomocą aplikacji w telefonie.

Folia po zamontowaniu przylega do powierzchni która jest przez nią nagrzewana właśnie za pomocą podczerwieni (podłoga, ściana lub sufit) i dalej oddaje ciepło do otoczenia. Dzięki takiej zasadzie działania powstaje system zdrowszy dla człowieka niż tradycyjne metody do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Plusy ogrzewania na podczerwień:

  • nie wprawia w ruch powietrza, nie unosi kurzu, bakterii i pyłu
  • odczuwamy ciepło znacznie szybciej poprzez ogrzewanie bezpośrednie
  • podnosi komfort termiczny przy zastosowaniu w formie podłogowej
  • zwiększa odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu o około 2-3°
  • zapobiega zawilgoceniu pomieszczeń w którym jest zainstalowane

Maty grzewcze na podczerwień

Folia grzewcza której używamy stworzona jest z 11 warstw. Jest to połączenie włókna węglowego z pastą karbonową oraz odpowiednimi izolacjami. Dodatkowo mata zabezpieczona jest przez dwie warstwy specjalnego laminatu odpornego na termokurczliwość. Grubość finalna produktu to tylko 0,7 mm dzięki czemu możemy stosować ją także w pomieszczeniach w których nie była ona pierwotnie przewidziana poprzez to, że nie podnosi znacząco posadzki. Jest to idealny produkt dla każdego kto podczas prac renowacyjnych bądź remontowych chciałby poprawić właściwości termiczne swojego domu/mieszkania bądź zmienić dotychczasowe rozwiązania grzewcze na tańsze.

Folia dream heat przekrój lamcoo szczecin 1024x427 - Ogrzewanie podczerwienią - co musisz wiedzieć?

Co więcej folia tego typu jest bezawaryjna. Nawet w przypadku przewiercenia jej nie traci swoich właściwości. Wystarczy zaizolować przewiercone miejsce specjalną żywicą i można dalej cieszyć się jej działaniem bez spadku sprawności. Jest to znacząca różnica w porównaniu różnych typów folii grzewczych (większość z dostępnych na rynku produktów po przewierceniu przestaje funkcjonować).

Koszty ogrzewania na podczerwień

Z racji tego, że folie grzewcze podłączane są do sieci elektrycznej system ogrzewania podczerwieni zużywa przy swoim działaniu prąd. Przy zastosowaniu fotowoltaiki czyli paneli słonecznych jesteśmy w stanie zredukować koszty ogrzewania do bardzo niskiego poziomu, często nawet zdarza się tak, że jest to ogrzewanie w pełni darmowe.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie zamontować bądź nie posiadamy instalacji fotowoltaicznej musimy rozliczać się z zużycia prądu z firmą dostarczającą nam energię. Koszty takiego rozwiązania dla przykładowego domu o wielkości 120m2 podczas testów wyszły niższe niż zastosowanie gazu ziemnego, pompy ciepła, gazu LPG oraz oleju opałowego.

Trzeba pamiętać także, że koszt instalacji samego systemu dla takiego domu jest wielokrotnie niższy niż jakiekolwiek inne rozwiązania tradycyjne. Nie musimy inwestować w dodatkowe pomieszczenia takie jak kotłownia oraz całkowicie pozbywamy się też konieczności posiadania kaloryferów i grzejników ściennych.

 

Jesteśmy w stanie wyliczyć zapotrzebowanie na folie grzewcze z projektu oraz przygotować pełny kosztorys bez ukrytych kosztów. Zapytania prosimy kierować na adres mailowy: kontakt@lamcoo.pl lub telefonicznie pod numerem +48 606 449 123

Folię jako ogrzewanie podłogowe można także zobaczyć i przetestować na żywo w naszym salonie sprzedaży:

Lamcoo – Podłogi dla Ciebie

ul. Welecka 13

72-006 Mierzyn – Szczecin

(Wjazd na parking od ul. Topolowej)

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

  • logotlo 700x441 - Ogrzewanie podczerwienią - co musisz wiedzieć?

Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Do naszej oferty trafił produkt, którego brakowało nam niemal od zawsze. Nasi klienci od zawsze dzielili się na zwolenników paneli laminowanych, winylowych oraz podłóg drewnianych. Dziś jednak każdy z nich ma szansę pójść na kompromis [...]

  • Sklep z panelami Santocka Szczecin 700x441 - Ogrzewanie podczerwienią - co musisz wiedzieć?

Otwarcie nowego sklepu Lamcoo

Po długiej działalności naszego sklepu nadszedł czas na poważne zmiany. 4 listopada 2021 nastąpiło przełomowe dla nas wydarzenie - otwarcie naszego drugiego salonu z panelami.  Klienci naszego sklepu przy ul. Weleckiej 13 na Mierzynie [...]

  • najlepsze panele podłogowe w Warszawie Lamcoo 700x441 - Ogrzewanie podczerwienią - co musisz wiedzieć?

Najlepsze podłogi 2021 roku

2021 był dla branży budowlanej i wykończeniowej rokiem niezwykle intensywnym, nie pozostając dłużnym swoim poprzednikom. W ciągu ostatnich miesięcy obsłużyliśmy i doradziliśmy niezliczonej liczbie klientów. W efekcie naszła nas refleksja i uznaliśmy, że warto [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA