Korek na ścianę to nowoczesne i modne rozwiązanie. Poza walorami wizualnymi posiada też szereg innych zalet. W dodatku jego montaż jest bardzo prosty i polega na przyklejeniu płytek z korka do odpowiednio przygotowanych ścian. Cały proces można przeprowadzić samemu.

Ściana z korka – zalety

Ściany korkowe to ekologiczne i naturalne rozwiązanie na udekorowanie ściany. Korek jest odporny na wilgoć, miły w dotyku i łatwy w czyszczeniu. Jego dodatkowym atutem z pewnością będzie też izolacja akustyczna, szczególnie w mieszkaniach i pomieszczeniach biznesowych lub komercyjnych.

Korek ścienny można bez przeszkód zastosować w kuchni, gdzie będzie dodatkowym zabezpieczeniem ściany w miejscach narażonych na zabrudzenia i uderzenia podczas gotowania. Jest odporny na ataki pleśni i grzybów więc bezpieczny dla użytkownika. Na pewno docenią go wszyscy zwolennicy naturalnych rozwiązań projektowych w domu i mieszkaniu.

Montaż korków ściennych

Aby nasz korek cieszył oko przez długi czas należy odpowiednio przygotować podłoże na którym będziemy go przyklejać. Przed procesem montażu trzeba wyrównać ewentualne ubytki, usunąć wszelkie nierówności i upewnić się, że ściana jest sucha. Najłatwiejszym sposobem na nakładanie kleju będzie użycie wałka lub pędzla: smarujemy cienką warstwą kleju ścianę oraz jedną stronę płytki korkowej po czym precyzyjnie dociskamy produkt do ściany tak aby klej związał. Można dodatkowo użyć suchego wałka aby równo docisnąć całą powierzchnię płytki do podłoża. Najlepiej stosować rodzaj kleju polecany przez producenta na instrukcji montażu dołączonej do produktu.

FIORD NATURAL lamcoo korek scienny 600x533 - Ściany korkowe - nowość w ofercie lamcoo

Kolor ściany korkowej

Kolorystyka ściennych rozwiązań korkowych jest bardzo szeroka, od jasnych, bielonych kolorów, poprzez gładkie naturalne brązy i brązy z dodatkami kolorystycznymi aż po ciemne czekoladowe odcienie. Istnieją też różne struktury płytek korkowych. W pełni wyczuwalne podczas dotyku struktury 3D bądź też wygładzone i płaskie modele.

Rozwiązania korkowe można wykorzystać jako np. ściana telewizyjna, ozdobne zabezpieczenie ścian w korytarzach lub kuchniach, ściana za łóżkiem czy też po prostu można wyłożyć korkiem gabinet w celu zwiększenia komfortu akustycznego. Pomysłów jest naprawdę sporo. Korek jest też często wybierany przez projektantów i architektów doceniających jego walory wizualne i użytkowe.

Pełna gama kolorystyczna dostępna jest w tym miejscu:

KOREK ŚCIENNY

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

PRZEJDŹ DO BLOGA