Panele podłogowe w jodełkę to jedno z nowszych rozwiązań w branży. Jeszcze kilka lat temu decydując się na jodełkę musieliśmy wybrać podłogę drewnianą. W tym momencie znajdziemy już panele laminowane oraz winylowe układane w jodełkę dzięki czemu zyskujemy ponadczasowy wzór i fantastyczną wytrzymałość podłogi.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest i charakteryzuje się podłoga w jodełkę
  • Jakie są rodzaje jodełek
  • Na czym polega montaż paneli w jodełkę
  • Jak układać panele w jodełkę

 

Układ podłogi w jodełkę

Ten ponadczasowy wzór sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych ale idealnie współgra także z nowoczesnymi rozwiązaniami projektowymi co wielokrotnie sprawdziliśmy wśród naszych realizacji.

Jodełka idealnie sprawdza się na dużych przestrzeniach. Najlepiej aby wnętrze było odpowiednio szerokie i długie ale również wysokie. To pozwoli na wyeksponowanie w pełni walorów wizualnych podłogi która mogłaby przytłoczyć mniejsze pomieszczenia.

W przypadku podłóg drewnianych istnieje dużo różnych typów i rozmiarów desek które pozwalają na stworzenie odpowiedniego wzoru. Sam wzór także ma kilka różnych możliwości wyglądowych gdyż rozróżniamy parę rodzajów jodełki:

  • klasyczna (krótkie boki desek stykają się pod kątem prostym z długim bokiem kolejnej deski)
  • francuska (deski zacięte są pod kątem 45 stopni i tworzą charakterystyczną “strzałkę”)
  • węgierska (układ podobny do jodełki francuskiej ale zacięcie jest pod kątem 60 stopni)

Panele podłogowe układane w jodełkę

Zgodnie z trendami rynkowymi także producenci paneli podłogowych oraz winylowych stworzyli produkty które są atrakcyjne cenowo i posiadają wszystkie zalety paneli biorąc pod uwagę walory wytrzymałości podłogi.

Jednym z takich rozwiązań jest kolekcja Alsafloor Herringbone, która występuje w najwyższej klasie użyteczności podłogi 23/33 i posiada ścieralność AC 6. Pojedyncza deska posiada wymiar 640 x 140 mm a panele występują w dwóch opcjach i podzielone są na paczki lewe i prawe w celu umożliwienia montażu wzoru. Wszystkie modele posiadają wysokiej jakości zamek 5G.

Pełna gama kolorystyczna dostępna jest w naszym sklepie internetowym w tym miejscu: ALSAFLOOR KOLEKCJA HERRINGBONE JODEŁKA 12 mm AC 6

jak układać panele podłogowe 600x600 - Panele podłogowe w jodełkę - układanie i montaż

Montaż paneli podłogowych w jodełkę

Poza standardowymi działaniami przygotowującymi posadzkę do montażu paneli takimi jak oczyszczenie jej z nierówności i doprowadzenie jej do czysta, musimy przemyśleć dokładnie z której strony zacząć układanie podłogi i w jakim kierunku przeprowadzić cały montaż. Oczywiście tak jak w przypadku standardowych paneli nie możemy zapominać o zachowaniu prawidłowych dylatacji oraz zastosowaniu odpowiednich podkładów.

Jodełka układana jest poprzez połączenie desek w trójkąty a potem docięcie ich na odpowiednią długość i szerokość w zależności od wymiarów pomieszczenia.

Zawsze zalecamy montaż przeprowadzany przez naszych certyfikowanych fachowców w celu zminimalizowania odpadów. 

Cały proces przedstawiony jest najlepiej na poniższym filmie:

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

  • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - Panele podłogowe w jodełkę - układanie i montaż

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

  • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - Panele podłogowe w jodełkę - układanie i montaż

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

  • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - Panele podłogowe w jodełkę - układanie i montaż

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA