Styl nowoczesny to istny raj dla minimalistów i wielbicieli prostoty we wnętrzach. Jest to dokładne przeciwieństwo wszystkiego czym wyróżnia się wzorzysty i rozmaity styl klasyczny. Taka też była pierwotna koncepcja. Eksplorując nowoczesne wnętrza, łatwo dojść do wniosku, że jest to styl przyszłości.

 Mniej znaczy lepiej

Architekci i projektanci współtworzący styl nowoczesny poczynili niemałą rewolucję w świecie architektury, stając naprzeciw popularnemu stylowi klasycznemu. Co ciekawe, oba te style narodziły się właśnie we Francji, która słynie przecież z klasycznych budowli i wnętrz. Znudzeni przepychem Francuzi zaczęli wprowadzać do wnętrz jak najprostsze kształty i geometryczne bryły. Nastąpił zatem koniec sztukaterii, ogromnych żyrandoli i zdobionych mebli. Zmiany dotyczyły również przestrzeni, której w stylu modernistycznym znacząco przybyło, również za sprawą mniejszej ilości wyposażenia. 

Jak stworzyć nowoczesne wnętrze?

Aranżując modernistyczne wnętrze starajmy się szukać mebli o jak najprostszych kształtach i elementach, najlepiej w większości wykonanych z jednego materiału. Jednocześnie warto też zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz wygodę. Najlepiej będzie jeśli znacząco ograniczymy ilość umeblowania, by nie zatłoczyć przestrzeni, którą mamy. Te same zasady dotyczą także dekoracji. Bardzo ważne, by nawiązywały one do stylu swoją nieskomplikowaną geometrią. Charakterystyczne dla tego stylu jest również śmiałe wykorzystanie i eksponowanie surowców takich jak drewno, beton, metal, szkło czy kamień.

nowoczesne wnętrze 800x533 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Jak zawsze ważna jest także kolorystyka, która powinna zawierać w sobie dwie dominujące, kontrastujące ze sobą barwy. Co więcej, paleta barw powinna tworzyć razem stonowaną i nieprzytłaczającą całość. Mowa tu nie tylko o odcieniach ścian i podłóg, ale także mebli i dekoracji. Przed zakupem każdego elementu zastanówmy się, czy ten przedmiot dopełni naszą kompozycję, czy może będzie jedynie zbędnym dodatkiem. Jakie kolory najlepiej się sprawdzą? Śmiało możemy wybierać spośród odcieni szarości, czerni i bieli, które są typowe dla tego stylu. 

Jaką podłogę wybrać do stylu nowoczesnego?

Minimalizm typowy dla modernizmu powinien zawierać się również w samych podłogach. Dlatego też unikajmy układów jodełkowych i parkietów. Zamiast tego wybierzmy panele lub deski o zwykłych lub nieco większych rozmiarach i standardowym układzie. Bardzo trafionym wyborem w tym przypadku będą panele winylowe imitujące kamień lub beton. 

 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Panele winylowe Alsafloor Coal

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Panele podłogowe Myfloor Lake Oak Nature

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Panele podłogowe Alsafloor Sunset

FD Dab Elegance bl - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Podłoga drewniana Jawor Parkiet Dąb Elegance

Modernistyczne dekoracje ścienne

W naszym sklepie znajdziecie dekoracje ścienne, które idealnie wkomponują się do nowoczesnego wnętrza za sprawą wyjątkowego designu. Jedną z zalet poniższych produktów jest ich modułowość, która pozwala na utworzenie wielu form i wzorów.

Dekoracje ścienne drewniane Szczecin - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Drewno ścienne Nela Design

Drewno ścienne modern nela pyramid - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Drewno ścienne Nela Design

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Drewno ścienne Nela Design

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Drewno ścienne Nela Design

Zapraszamy do oferty naszego sklepu

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

  • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

  • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

  • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - Styl Nowoczesny - idealny dla minimalistów

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA