Białe panele podłogowe mogą kojarzyć się nam z odważnymi kreacjami wnętrz, jednak wiele dostępnych na rynku białych modeli podłóg będzie wpasowywać się idealnie do klasycznych styli takich jak wciąż modny skandynawski, pełen przepychu glamour czy uniwersalny nowoczesny.

Biała podłoga – czy warto?

Głównym argumentem przeciwko jasnym i bielonym panelom laminowanym zawsze jest ich podatność na brud. W praktyce predyspozycja do zabrudzeń jest taka sama jak w przypadku paneli o innym wybarwieniu ale na jasnych podłogach może być to bardziej wyeksponowane. W takim przypadku warto zdecydować się na białe panele które posiadają ciemniejsze przebarwienia bądź strukturę która z powodzeniem zamaskuje nam kurz czy sierść zwierząt domowych. Należy za to wystrzegać się podłóg z połyskiem, gdyż najczęściej widać na nich wszystkie, nawet najmniejsze ślady.

Jasne panele podłogowe – do jakich pomieszczeń?

Często otrzymujemy pytania czy jasne panele podłogowe nadają się do kuchni, wiatrołapu i salonu. Tak naprawdę to nie kolor decyduje o ich przeznaczeniu a klasyfikacja dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się oznaczeniami paneli podczas dobierania ich do konkretnych pomieszczeń a dopiero w drugiej kolejności wybrać kolor.

Do kuchni i salonu z powodzeniem wystarczą panele w klasie ścieralności AC5 i użytkowej 23/32. Do wiatrołapu polecamy wyższej jakości panele o oznaczeniach AC6 i 23/33. Wybierając panele o wyższych parametrach zyskujemy większą pewność, że panele posłużą nam wiele lat utrzymując swój pierwotny wygląd.

Jeżeli chodzi o kolorystykę nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać jasne panele podłogowe w kuchni i salonie i wykorzystać wszystkie zalety tej kolorystyki:

  • optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie
  • pięknie kontrastuje z ciemnymi meblami
  • pozwala na dowolność aranżacji wnętrza

Dla wszystkich zwolenników białych paneli proponujemy kilka wybranych produktów z naszej oferty:

Białe panele winylowe

Chcąc pogodzić w domu białe panele z wydajnością ogrzewania podłogowego, dodatkowo nie martwiąc się o ich kontakt z wodą i wilgocią, warto rozważyć panele winylowe. Jak wyjaśnialiśmy w naszym artykule “Wodoodporność paneli podłogowych“, panele winylowe idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kontakt z wodą jest bardziej intensywny. Nie musisz więc rezygnować z białych paneli w łazience.

Wielu producentów paneli winylowych ma w swojej ofercie panele naśladujące formatem i wyglądem kafle. Wśród nich znajdziemy wiele popularnych wzorów np. biały marmur. Alternatywą będą panele winylowe imitujące bielone deski. Taki wybór nada wnętrzu lekkości i pomoże optycznie powiększyć przestrzeń.

Wybrane modele jasnych paneli winylowych w naszym sklepie

WIĘCEJ PRODUKTÓW

 

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

  • drzwi przesuwne porta szczecin 700x441 - Białe panele podłogowe - wygląd i użyteczność

Drzwi przesuwne – wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi przesuwne mają swoich zwolenników wśród osób uwielbiających ergonomiczne rozwiązania, a także wśród miłośników stylów loftowych lub minimalistycznych. Jeśli należysz do którejś z tych grup lub po prostu chcesz bliżej poznać fenomen systemów przesuwnych, zapraszamy [...]

  • porownanie drzwi lewych i prawych 1 700x441 - Białe panele podłogowe - wygląd i użyteczność

Drzwi prawe czy lewe? Jak je rozpoznać? Kierunki otwierania drzwi

Jeśli miałeś kiedyś okazję wybierać drzwi do swojego domu lub mieszkania, wiesz zapewne, jak dużej precyzji to wymaga. Musimy nie tylko odpowiednio dopasować szerokość i wysokość skrzydła drzwiowego i ościeżnicy, ale również wiele innych parametrów, [...]

  • drzwi przylgowe a bezprzylgowe - Białe panele podłogowe - wygląd i użyteczność

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – jakie wybrać?

Czy zdarzyło ci się kiedyś spotkać z takim pojęciem jak drzwi przylgowe lub bezprzylgowe? Większość osób być może nie zdaje sobie nawet sprawy z istnienia takich słów w słowniku projektantów wnętrz. W tym artykule spieszymy [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA