Białe panele podłogowe mogą kojarzyć się nam z odważnymi kreacjami wnętrz, jednak wiele dostępnych na rynku białych modeli podłóg będzie wpasowywać się idealnie do klasycznych styli takich jak wciąż modny skandynawski, pełen przepychu glamour czy uniwersalny nowoczesny.

Biała podłoga – czy warto?

Głównym argumentem przeciwko jasnym i bielonym panelom laminowanym zawsze jest ich podatność na brud. W praktyce predyspozycja do zabrudzeń jest taka sama jak w przypadku paneli o innym wybarwieniu ale na jasnych podłogach może być to bardziej wyeksponowane. W takim przypadku warto zdecydować się na białe panele które posiadają ciemniejsze przebarwienia bądź strukturę która z powodzeniem zamaskuje nam kurz czy sierść zwierząt domowych. Należy za to wystrzegać się podłóg z połyskiem, gdyż najczęściej widać na nich wszystkie, nawet najmniejsze ślady.

Jasne panele podłogowe – do jakich pomieszczeń?

Często otrzymujemy pytania czy jasne panele podłogowe nadają się do kuchni, wiatrołapu i salonu. Tak naprawdę to nie kolor decyduje o ich przeznaczeniu a klasyfikacja dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się oznaczeniami paneli podczas dobierania ich do konkretnych pomieszczeń a dopiero w drugiej kolejności wybrać kolor.

Do kuchni i salonu z powodzeniem wystarczą panele w klasie ścieralności AC5 i użytkowej 23/32. Do wiatrołapu polecamy wyższej jakości panele o oznaczeniach AC6 i 23/33. Wybierając panele o wyższych parametrach zyskujemy większą pewność, że panele posłużą nam wiele lat utrzymując swój pierwotny wygląd.

Jeżeli chodzi o kolorystykę nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać jasne panele podłogowe w kuchni i salonie i wykorzystać wszystkie zalety tej kolorystyki:

  • optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie
  • pięknie kontrastuje z ciemnymi meblami
  • pozwala na dowolność aranżacji wnętrza

Dla wszystkich zwolenników białych paneli proponujemy kilka wybranych produktów z naszej oferty:

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

PRZEJDŹ DO BLOGA