Białe panele podłogowe mogą kojarzyć się nam z odważnymi kreacjami wnętrz, jednak wiele dostępnych na rynku białych modeli podłóg będzie wpasowywać się idealnie do klasycznych styli takich jak wciąż modny skandynawski, pełen przepychu glamour czy uniwersalny nowoczesny.

Biała podłoga – czy warto?

Głównym argumentem przeciwko jasnym i bielonym panelom laminowanym zawsze jest ich podatność na brud. W praktyce predyspozycja do zabrudzeń jest taka sama jak w przypadku paneli o innym wybarwieniu ale na jasnych podłogach może być to bardziej wyeksponowane. W takim przypadku warto zdecydować się na białe panele które posiadają ciemniejsze przebarwienia bądź strukturę która z powodzeniem zamaskuje nam kurz czy sierść zwierząt domowych. Należy za to wystrzegać się podłóg z połyskiem, gdyż najczęściej widać na nich wszystkie, nawet najmniejsze ślady.

Jasne panele podłogowe – do jakich pomieszczeń?

Często otrzymujemy pytania czy jasne panele podłogowe nadają się do kuchni, wiatrołapu i salonu. Tak naprawdę to nie kolor decyduje o ich przeznaczeniu a klasyfikacja dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się oznaczeniami paneli podczas dobierania ich do konkretnych pomieszczeń a dopiero w drugiej kolejności wybrać kolor.

Do kuchni i salonu z powodzeniem wystarczą panele w klasie ścieralności AC5 i użytkowej 23/32. Do wiatrołapu polecamy wyższej jakości panele o oznaczeniach AC6 i 23/33. Wybierając panele o wyższych parametrach zyskujemy większą pewność, że panele posłużą nam wiele lat utrzymując swój pierwotny wygląd.

Jeżeli chodzi o kolorystykę nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać jasne panele podłogowe w kuchni i salonie i wykorzystać wszystkie zalety tej kolorystyki:

  • optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie
  • pięknie kontrastuje z ciemnymi meblami
  • pozwala na dowolność aranżacji wnętrza

Dla wszystkich zwolenników białych paneli proponujemy kilka wybranych produktów z naszej oferty:

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

  • logotlo 700x441 - Białe panele podłogowe - wygląd i użyteczność

Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Do naszej oferty trafił produkt, którego brakowało nam niemal od zawsze. Nasi klienci od zawsze dzielili się na zwolenników paneli laminowanych, winylowych oraz podłóg drewnianych. Dziś jednak każdy z nich ma szansę pójść na kompromis [...]

  • Sklep z panelami Santocka Szczecin 700x441 - Białe panele podłogowe - wygląd i użyteczność

Otwarcie nowego sklepu Lamcoo

Po długiej działalności naszego sklepu nadszedł czas na poważne zmiany. 4 listopada 2021 otworzyliśmy nasz drugi, wymarzony salon z panelami.  Klienci naszego sklepu przy ul. Weleckiej 13 na Mierzynie mieli okazję być świadkami jak rośnie [...]

  • najlepsze panele podłogowe w Warszawie Lamcoo 700x441 - Białe panele podłogowe - wygląd i użyteczność

Najlepsze podłogi 2021 roku

2021 był dla branży budowlanej i wykończeniowej rokiem niezwykle intensywnym, nie pozostając dłużnym swoim poprzednikom. W ciągu ostatnich miesięcy obsłużyliśmy i doradziliśmy niezliczonej liczbie klientów. W efekcie naszła nas refleksja i uznaliśmy, że warto [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA