Wszystkie ciemne podłogi niezależnie od tego czy są to panele podłogowe, panele winylowe czy drewno nadają pomieszczeniu elegancji i idealnie sprawdzają się pomieszczeniach biznesowych. Jednak nie wyklucza to wcale zastosowania ich walorów wizualnych w mieszkaniach czy domach. Dzisiaj skupimy się na panelach podłogowych i winylowych z racji ich uniwersalności i wysokiej wytrzymałości na użytkowanie.

Ciemna podłoga w domu

Decydując się na ciemną podłogę w domu musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. W połączeniu ze zbyt kontrastującymi kolorami ścian (jasna biel, krzykliwe kolory) pomieszczenie może być przytłaczające i sprawić, że nie będziemy się w nim czuli komfortowo. Ciemne kolory podłóg, niezależnie od tego czy są to odcienie brązu, szarości, antracytu czy nawet w niektórych przypadkach czerni najlepiej będą wyglądać na dużych powierzchniach. 

Do ciemnych paneli podłogowych najlepiej będzie zastosować listwy przypodłogowe z polistyrenu które maluje się dowolną farbą ścienną. Można wtedy wybrać kolor listwy zgodnie z własnym gustem bądź pomalować listwę razem ze ścianą. Nic nie stoi także na przeszkodzie aby zastosować białe listwy MDF które odetną nam wyraźnie powierzchnię podłogi od ściany tworząc dwie płaszczyzny.

Podłoga do biura

Ciemne podłogi fantastycznie wpasują się w wystrój gabinetowy. Pomogą stworzyć elegancki i szykowny wygląd biura lub pomieszczeń z przeznaczeniem biznesowym. Z odcieniami brązu idealnie sprawdzą się masywne drewniane meble, muszą jednak pokrywać się kolorystycznie z odcieniami zawartymi na podłodze, nie może być to zdecydowanie jaśniejsze drewno. Do szarości pięknie wpasowują się lekkie jasne meble kontrastujące z podłogą. Plus zastosowania ciemniejszych podłóg w przestrzeniach komercyjnych i publicznych to zdecydowanie mniej widoczne ślady po butach niż na jasnych modelach a jednak najczęściej to właśnie w obuwiu poruszamy się służbowo.

Wytrzymałe ciemne panele podłogowe

Wodoodporne ciemne panele winylowe

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

PRZEJDŹ DO BLOGA