Przed przystąpieniem do montażu folii grzewczej Dream Heat przez certyfikowanego montera lub samodzielnie, należy odpowiednio przygotować lokal, w którym taka instalacja ma zostać wykonana.

System grzewczy wymaga osobnego termostatu (sterownika) w każdym pomieszczeniu. Termostat wymaga odpowiednio głębokiej puszki  (minimum 5cm). Od puszki ze sterownikiem należy poprowadzić w ścianie dwa peszle na przewody, o minimalnej średnicy 1,5 cm. Jeden peszel zostanie wykorzystany na przewody czujnika temperatury, a drugi na przewody zasilające folię.

 

Peszle muszą zostać poprowadzone od puszki z termostatem w dół, do samej podłogi i luźno wypuszczone w podłogę, minimum 40 cm od ściany. Przewód zasilający należy doprowadzić od skrzynki rozdzielczej do każdej puszki. Każdy termostat wymaga 16 -amperowego bezpiecznika. Przed bezpiecznikami wymagana jest jedna różnicówka 40-amperowa. Instalacja elektryczna musi być gotowa na pobór prądu o wartości 240W na jeden metr kwadratowy folii (240W x ilość m2 folii = pobór mocy).

IMG 3580 400x300 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

 

Równie ważne jest przygotowanie posadzki, która powinna być sucha i równa. Należy ją dokładnie odkurzyć i obskrobać z nawet najmniejszych grudek tynku, farby lub innych niedoskonałości. Dla lepszego efektu można również posadzkę zagruntować.

Tak przygotowane pomieszczenie z pewnością pozwoli na udany montaż całej instalacji grzewczej Dream Heat.

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

  • wersal galeria chateau de versailles 700x441 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

Podłoga w jodełkę – historia jodełki, rodzaje wzorów i koszty

Podłoga w jodełkę to dziś bez wątpienia jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Chętnie sięgają po niego zarówno osoby samodzielnie urządzające mieszkanie, jak i projektantki i projektanci zajmujący się tym zawodowo. Czym tak właściwie wyróżnia się [...]

  • drzwi przesuwne porta szczecin 700x441 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

Drzwi przesuwne – wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi przesuwne mają swoich zwolenników wśród osób uwielbiających ergonomiczne rozwiązania, a także wśród miłośników stylów loftowych lub minimalistycznych. Jeśli należysz do którejś z tych grup lub po prostu chcesz bliżej poznać fenomen systemów przesuwnych, zapraszamy [...]

  • porownanie drzwi lewych i prawych 1 700x441 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

Drzwi prawe czy lewe? Jak je rozpoznać? Kierunki otwierania drzwi

Jeśli miałeś kiedyś okazję wybierać drzwi do swojego domu lub mieszkania, wiesz zapewne, jak dużej precyzji to wymaga. Musimy nie tylko odpowiednio dopasować szerokość i wysokość skrzydła drzwiowego i ościeżnicy, ale również wiele innych parametrów, [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA