Przed przystąpieniem do montażu folii grzewczej Dream Heat przez certyfikowanego montera lub samodzielnie, należy odpowiednio przygotować lokal, w którym taka instalacja ma zostać wykonana.

System grzewczy wymaga osobnego termostatu (sterownika) w każdym pomieszczeniu. Termostat wymaga odpowiednio głębokiej puszki  (minimum 5cm). Od puszki ze sterownikiem należy poprowadzić w ścianie dwa peszle na przewody, o minimalnej średnicy 1,5 cm. Jeden peszel zostanie wykorzystany na przewody czujnika temperatury, a drugi na przewody zasilające folię.

 

Peszle muszą zostać poprowadzone od puszki z termostatem w dół, do samej podłogi i luźno wypuszczone w podłogę, minimum 40 cm od ściany. Przewód zasilający należy doprowadzić od skrzynki rozdzielczej do każdej puszki. Każdy termostat wymaga 16 -amperowego bezpiecznika. Przed bezpiecznikami wymagana jest jedna różnicówka 40-amperowa. Instalacja elektryczna musi być gotowa na pobór prądu o wartości 240W na jeden metr kwadratowy folii (240W x ilość m2 folii = pobór mocy).

IMG 3580 400x300 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

 

Równie ważne jest przygotowanie posadzki, która powinna być sucha i równa. Należy ją dokładnie odkurzyć i obskrobać z nawet najmniejszych grudek tynku, farby lub innych niedoskonałości. Dla lepszego efektu można również posadzkę zagruntować.

Tak przygotowane pomieszczenie z pewnością pozwoli na udany montaż całej instalacji grzewczej Dream Heat.

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

  • logotlo 700x441 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Do naszej oferty trafił produkt, którego brakowało nam niemal od zawsze. Nasi klienci od zawsze dzielili się na zwolenników paneli laminowanych, winylowych oraz podłóg drewnianych. Dziś jednak każdy z nich ma szansę pójść na kompromis [...]

  • Sklep z panelami Santocka Szczecin 700x441 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

Otwarcie nowego sklepu Lamcoo

Po długiej działalności naszego sklepu nadszedł czas na poważne zmiany. 4 listopada 2021 nastąpiło przełomowe dla nas wydarzenie - otwarcie naszego drugiego salonu z panelami.  Klienci naszego sklepu przy ul. Weleckiej 13 na Mierzynie [...]

  • najlepsze panele podłogowe w Warszawie Lamcoo 700x441 - Jak przygotować lokal pod instalację ogrzewania podłogowego Dream Heat?

Najlepsze podłogi 2021 roku

2021 był dla branży budowlanej i wykończeniowej rokiem niezwykle intensywnym, nie pozostając dłużnym swoim poprzednikom. W ciągu ostatnich miesięcy obsłużyliśmy i doradziliśmy niezliczonej liczbie klientów. W efekcie naszła nas refleksja i uznaliśmy, że warto [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA