Do naszej oferty trafił produkt, którego brakowało nam niemal od zawsze. Nasi klienci od zawsze dzielili się na zwolenników paneli laminowanych, winylowych oraz podłóg drewnianych. Dziś jednak każdy z nich ma szansę pójść na kompromis i wybrać podłogi hybrydowe.

Czym są podłogi hybrydowe? 

Jak wskazuje słowo “hybryda” – są to panele będące połączeniem cech różnych form podłogi. Mówiąc konkretniej, w przypadku naszych nowych podłóg marki Diamett, jest to połączenie wnętrza zwykłego panelu laminowanego oraz drewna stanowiącego zewnętrzną powłokę. Skąd właśnie takie połączenie? Panele podłogowe słyną ze swojej wysokiej wytrzymałości. Odpowiada za nią głównie wnętrze, którym w przypadku dobrych jakościowo paneli jest zazwyczaj płyta HDF. Jedną z najcenniejszych jej właściwości jest bardzo duża gęstość, dzięki której nawet cienka warstwa zachowuje twardość. W efekcie końcowym zapewnia to odporność paneli na wgniecenia, nawet po upadku ciężkich przedmiotów. Wierzchnią warstwę podłogi hybrydowej Diamett stanowi fornir – czyli cienka warstwa prawdziwego drewna dębowego, której grubość nie przekracza nawet milimetra.

Dzięki takiemu połączeniu możemy cieszyć się podłogą drewnianą w naszym domu, jednocześnie nie musząc się martwić uszkodzeniami. Oczywiście nie jest to podłoga niezniszczalna. Testując podłogę Diamett zauważyliśmy, że wgłębienie pozostawione przez upadek metalowego odważnika z wysokości około metra jest nawet kilka razy mniejsze w porównaniu z tradycyjną deską drewnianą. Różnica ta wynika z budowy typowej drewnianej deski, która w większości składa się z grubych warstw drewna zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. 

Wygląd podłogi Diamett

Bardzo atrakcyjnym atutem jest możliwość personalizacji podłogi Diamett według własnych preferencji. Do wyboru dostępnych jest kilkanaście odcieni, 3 głębokości wyszczotkowania drewna, a także na specjalne zamówienie wybór pomiędzy wykończeniem lakierem UV lub olejem Oxydacyjnym. Wkrótce w naszym sklepie oprócz desek o prostym układzie pojawią się także przepiękne jodełki oraz ciekawy układ Cyber o nieco modernistycznym designie.

Idealny wybór na ogrzewanie podłogowe

Kolejna zaleta okaże się dla niektórych nieistotna, ale dla kogoś kto posiada lub planuje zainstalować w domu, biurze czy innym miejscu ogrzewanie podłogowe jest to wiadomość wielce ważna. Różniąca się od zwykłej deski konstrukcja podłogi Diamett pozwala czerpać dodatkowe korzyści z zainstalowanego ogrzewania. Tradycyjna deska jest zazwyczaj grubsza, a jej drewniane wnętrze nie tak gęste i zbite, co generuje dodatkowe koszty, a samo ogrzewanie nie jest już tak wydajne. Porównując, podłoga Diamett dzięki wnętrzu z płyty HDF może pochwalić się aż 3-krotnie mniejszym oporem cieplnym. Ostatecznie oznacza to szybsze podniesienie temperatury w pomieszczeniu oraz mniejszą energię zużytą do grzania.

Przewodność cieplna 1 600x450 - Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Podłogę Diamett układać można także metodą pływającą, to znaczy bez użycia kleju. W takim wypadku deski połączone są ze sobą zamkami. Ta informacja jest istotna, ponieważ niektóre rodzaje ogrzewania podłogowego wymagają dodatkowych prac w przypadku podłogi klejonej. Diamett ten problem całkowicie eliminuje, ponieważ umożliwia montaż zarówno pływająco jak i z użyciem kleju.


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

  • drzwi przesuwne porta szczecin 700x441 - Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Drzwi przesuwne – wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi przesuwne mają swoich zwolenników wśród osób uwielbiających ergonomiczne rozwiązania, a także wśród miłośników stylów loftowych lub minimalistycznych. Jeśli należysz do którejś z tych grup lub po prostu chcesz bliżej poznać fenomen systemów przesuwnych, zapraszamy [...]

  • porownanie drzwi lewych i prawych 1 700x441 - Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Drzwi prawe czy lewe? Jak je rozpoznać? Kierunki otwierania drzwi

Jeśli miałeś kiedyś okazję wybierać drzwi do swojego domu lub mieszkania, wiesz zapewne, jak dużej precyzji to wymaga. Musimy nie tylko odpowiednio dopasować szerokość i wysokość skrzydła drzwiowego i ościeżnicy, ale również wiele innych parametrów, [...]

  • drzwi przylgowe a bezprzylgowe - Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – jakie wybrać?

Czy zdarzyło ci się kiedyś spotkać z takim pojęciem jak drzwi przylgowe lub bezprzylgowe? Większość osób być może nie zdaje sobie nawet sprawy z istnienia takich słów w słowniku projektantów wnętrz. W tym artykule spieszymy [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA