Ogrzewanie na podczerwień to technologia rozwijana na świecie od dawna. Wraz z rozwojem metodyki i ciągłym poprawianiem jakości finalnych produktów w tym momencie jesteśmy w stanie otrzymać praktycznie bezawaryjny i nie wymagający serwisowania system grzewczy z gwarancją jakości działania do nawet kilkudziesięciu lat.

 

 

 

W tym artykule dowiesz się: 

 • Jak działa ogrzewanie na podczerwień
 • Z czego składa się system Dream Heat
 • Jakie są koszty ogrzewania na podczerwień w porównaniu z innymi instalacjami

 

Ogrzewanie na podczerwień – zasada działania

Działanie takiego ogrzewania jest proste. Cały system składa się z folii grzewczej podłączanej do sieci elektrycznej oraz termostatów które pozwalają nam na wygodne zarządzanie ogrzewaniem. Możemy robić to także za pomocą aplikacji w telefonie.

Folia po zamontowaniu przylega do powierzchni która jest przez nią nagrzewana właśnie za pomocą podczerwieni (podłoga, ściana lub sufit) i dalej oddaje ciepło do otoczenia. Dzięki takiej zasadzie działania powstaje system zdrowszy dla człowieka niż tradycyjne metody do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Plusy ogrzewania na podczerwień:

 • nie wprawia w ruch powietrza, nie unosi kurzu, bakterii i pyłu
 • odczuwamy ciepło znacznie szybciej poprzez ogrzewanie bezpośrednie
 • podnosi komfort termiczny przy zastosowaniu w formie podłogowej
 • zwiększa odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu o około 2-3°
 • zapobiega zawilgoceniu pomieszczeń w którym jest zainstalowane

Maty grzewcze na podczerwień

Folia grzewcza której używamy stworzona jest z 11 warstw. Jest to połączenie włókna węglowego z pastą karbonową oraz odpowiednimi izolacjami. Dodatkowo mata zabezpieczona jest przez dwie warstwy specjalnego laminatu odpornego na termokurczliwość. Grubość finalna produktu to tylko 0,7 mm dzięki czemu możemy stosować ją także w pomieszczeniach w których nie była ona pierwotnie przewidziana poprzez to, że nie podnosi znacząco posadzki. Jest to idealny produkt dla każdego kto podczas prac renowacyjnych bądź remontowych chciałby poprawić właściwości termiczne swojego domu/mieszkania bądź zmienić dotychczasowe rozwiązania grzewcze na tańsze.

Folia dream heat przekrój lamcoo szczecin 1024x427 - Ogrzewanie podczerwienią - czym jest? Koszty i sposób działania

Co więcej folia tego typu jest bezawaryjna. Nawet w przypadku przewiercenia jej nie traci swoich właściwości. Wystarczy zaizolować przewiercone miejsce specjalną żywicą i można dalej cieszyć się jej działaniem bez spadku sprawności. Jest to znacząca różnica w porównaniu różnych typów folii grzewczych (większość z dostępnych na rynku produktów po przewierceniu przestaje funkcjonować).

Koszty ogrzewania na podczerwień

Z racji tego, że folie grzewcze podłączane są do sieci elektrycznej system ogrzewania podczerwieni zużywa przy swoim działaniu prąd. Przy zastosowaniu fotowoltaiki czyli paneli słonecznych jesteśmy w stanie zredukować koszty ogrzewania do bardzo niskiego poziomu, często nawet zdarza się tak, że jest to ogrzewanie w pełni darmowe.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie zamontować bądź nie posiadamy instalacji fotowoltaicznej musimy rozliczać się z zużycia prądu z firmą dostarczającą nam energię. Koszty takiego rozwiązania dla przykładowego domu o wielkości 120m2 podczas testów wyszły niższe niż zastosowanie gazu ziemnego, pompy ciepła, gazu LPG oraz oleju opałowego.

Trzeba pamiętać także, że koszt instalacji samego systemu dla takiego domu jest wielokrotnie niższy niż jakiekolwiek inne rozwiązania tradycyjne. Nie musimy inwestować w dodatkowe pomieszczenia takie jak kotłownia oraz całkowicie pozbywamy się też konieczności posiadania kaloryferów i grzejników ściennych.

 

Jesteśmy w stanie wyliczyć zapotrzebowanie na folie grzewcze z projektu oraz przygotować pełny kosztorys bez ukrytych kosztów. Zapytania prosimy kierować na adres mailowy: kontakt@lamcoo.pl lub telefonicznie pod numerem +48 606 449 123

Folię jako ogrzewanie podłogowe można także zobaczyć i przetestować na żywo w naszym salonie sprzedaży:

Lamcoo – Podłogi dla Ciebie

ul. Welecka 13

72-006 Mierzyn – Szczecin

(Wjazd na parking od ul. Topolowej)

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

 • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - Ogrzewanie podczerwienią - czym jest? Koszty i sposób działania

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

 • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - Ogrzewanie podczerwienią - czym jest? Koszty i sposób działania

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

 • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - Ogrzewanie podczerwienią - czym jest? Koszty i sposób działania

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA