Najpopularniejszą metodą ogrzewania podłogowego jest instalacja wodna. Posiada swoje zalety ale niestety istnieją też wady tego rozwiązania. Między innymi to, że montaż takiej instalacji musi być zaplanowany na wczesnym etapie budowy czy modernizacji budynku, w innym przypadku jesteśmy narażeni na większe koszty związane z odpowiednim przygotowaniem posadzki. A co jeżeli napisalibyśmy, że jest rozwiązanie lepsze niż tradycyjne ogrzewanie wodne?

Ogrzewanie podłogowe za pomocą podczerwieni

W tym miejscu z pomocą przychodzi folia Dream Heat. Podstawową zasadą jej działania jest ogrzewanie podczerwienią powierzchni do której bezpośrednio przylega. Mogą być to podłogi, ściany a także sufity w zależności od potrzeb i konkretnego miejsca w którym będzie zastosowana. Następnie powierzchnia oddaje ciepło do otoczenia. Cały ten proces wpływa na zmniejszenie czasu nagrzewania oraz zużycia energii w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem przez co jest znacznie tańszym rozwiązaniem w późniejszym użytkowaniu.

Montaż folii Dream Heat na podłodze

Montaż takiego rozwiązania jest prosty i czysty. Można go przeprowadzić praktycznie przed samym położeniem elementów wykończeniowych podłogi. Bez znaczenia czy będzie to podłoga drewniana, panele laminowane i winylowe lub płytki. Ważne, żeby dany materiał posiadał odpowiednie atesty i miał niskie parametry oporu cieplnego dzięki czemu w pełni wykorzystamy możliwości jakie daje ogrzewanie podłogowe. 

Montaż dream heat lamcoo 7 400x533 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - cud techniki?

Czy ogrzewanie podczerwienią jest bezpieczne?

Z punktu widzenia nauki podczerwień to promieniowanie elektromagnetyczne o odpowiedniej długości fal które emitowane jest przez każde ciało posiadające temperaturę wyższą od zera bezwzględnego. Kiedy ciepłe i gorące przedmioty oddają ciepło przez promieniowanie, wysyłają promienie podczerwone. Naturalnymi źródłami generowania ich są więc ludzie, wszelkie organizmy żywe, sprzęty codziennego użytku czy chociażby słońce.

Ogrzewanie domu za pomocą podczerwieni jest zatem bezpieczne a nawet ma pozytywny wpływ na ludzki organizm i kondycję budynków w których jest używane. W pomieszczeniach ogrzewanych w ten sposób temperatura odczuwalna jest wyższa o około 2-3°C niż ma to miejsce w rzeczywistości. Dzięki temu osiągamy przyjemną temperaturę oszczędzając energię.

Ciepło emitowane przez folię jest pochłaniane przez przylegające elementy takie jak podłogi, ściany i sufit, co pomaga w walce z wilgocią, pleśnią i grzybami. Co więcej takie ogrzewanie nie powoduje ruchu powietrza tak jak w przypadku konwekcyjnego i zapobiega wzbijaniu się kurzu, pyłków, bakterii i innych cząstek co jest ważnym aspektem dla alergików. Emitowane fale ciepła osuszają ściany przez co poprawie ulegają ich właściwości izolacyjne, co samo w sobie zmniejsza dodatkowo zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu.

Fotowoltaika a folie grzewcze Dream Heat

Przy zastosowaniu paneli fotowoltaicznych w pełni zintegrowanym systemie Dream Sun możemy obniżyć koszty ocieplania domu lub pomieszczeń firmowych do zera lub minimalnych kwot. Koszt założenia instalacji fotowoltaicznej można porównać do kosztów budowy kotłowni co w rezultacie przyczyni się do bezobsługowego i darmowego ogrzewania domu. Cały ten proces wspierany jest przez inteligentne rozwiązania Dream Connect Wi-Fi i aplikację w telefonie. Bazując na energii słonecznej system Dream Sun wpisuje się w strategię odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju.

Zalety folii grzewczej Dream Heat:

 • Niskie koszty montażu i eksploatacji (nie potrzeba pieca, rur, dodatkowego miejsca i specjalnych materiałów)
 • Szybko ogrzewa pomieszczenia
 • Dowolność w ustawieniach ogrzewania (temperatura i czas) w zależności od preferencji
 • Ogrzewa powierzchniowo a następnie powietrze w pomieszczeniu dzięki czemu temperatura powietrza jest stała, nie wiruje
 • Wszechstronność użycia: podłoga, ściany i sufity.
 • Montaż pod wieloma różnymi materiałami np: drewnem, płytami, gipsem, kartonem, kaflami, panelami.
 • Łatwość wykonania instalacji
 • Niewidoczna po montażu, nie zabiera miejsca w pomieszczeniach
 • Nie wymaga kotłowni i komina
 • Po połączeniu z energią słoneczną użytkowanie jest praktycznie darmowe
 • Nie wydziela CO2 do atmosfery
 • Ogranicza korzystanie z nieodnawialnych źródeł energii
 • Posiada 30 lat gwarancji

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
POPROŚ O WYCENĘ

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

 • logotlo 700x441 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - cud techniki?

Nowość! Podłogi hybrydowe Diamett w Lamcoo

Do naszej oferty trafił produkt, którego brakowało nam niemal od zawsze. Nasi klienci od zawsze dzielili się na zwolenników paneli laminowanych, winylowych oraz podłóg drewnianych. Dziś jednak każdy z nich ma szansę pójść na kompromis [...]

 • Sklep z panelami Santocka Szczecin 700x441 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - cud techniki?

Otwarcie nowego sklepu Lamcoo

Po długiej działalności naszego sklepu nadszedł czas na poważne zmiany. 4 listopada 2021 nastąpiło przełomowe dla nas wydarzenie - otwarcie naszego drugiego salonu z panelami.  Klienci naszego sklepu przy ul. Weleckiej 13 na Mierzynie [...]

 • najlepsze panele podłogowe w Warszawie Lamcoo 700x441 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - cud techniki?

Najlepsze podłogi 2021 roku

2021 był dla branży budowlanej i wykończeniowej rokiem niezwykle intensywnym, nie pozostając dłużnym swoim poprzednikom. W ciągu ostatnich miesięcy obsłużyliśmy i doradziliśmy niezliczonej liczbie klientów. W efekcie naszła nas refleksja i uznaliśmy, że warto [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA