Najpopularniejszą metodą ogrzewania podłogowego jest instalacja wodna. Posiada swoje zalety ale niestety istnieją też wady tego rozwiązania. Między innymi to, że montaż takiej instalacji musi być zaplanowany na wczesnym etapie budowy czy modernizacji budynku, w innym przypadku jesteśmy narażeni na większe koszty związane z odpowiednim przygotowaniem posadzki. Dlatego w tym artykule chcemy przedstawić ci rozwiązanie, które jest pod wieloma względami przewyższa tradycyjne ogrzewanie wodne.

Ogrzewanie podłogowe za pomocą podczerwieni

W tym miejscu z pomocą przychodzi folia Dream Heat.

Podstawową zasadą jej działania jest ogrzewanie podczerwienią powierzchni do której bezpośrednio przylega. Mogą być to podłogi, ściany a także sufity w zależności od potrzeb i konkretnego miejsca w którym będzie zastosowana. Następnie powierzchnia oddaje ciepło do otoczenia. Cały ten proces wpływa na zmniejszenie czasu nagrzewania oraz zużycia energii w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem przez co jest znacznie tańszym rozwiązaniem w późniejszym użytkowaniu.

Montaż folii Dream Heat na podłodze

Montaż takiego rozwiązania jest prosty i czysty. Można go przeprowadzić praktycznie przed samym położeniem elementów wykończeniowych podłogi. Bez znaczenia czy będzie to podłoga drewniana, panele laminowane i winylowe lub płytki. Ważne, żeby dany materiał posiadał odpowiednie atesty i miał niskie parametry oporu cieplnego dzięki czemu w pełni wykorzystamy możliwości jakie daje ogrzewanie podłogowe. 

Montaż dream heat lamcoo 7 400x533 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - co musisz wiedzieć?

Czy ogrzewanie podczerwienią jest bezpieczne?

Z punktu widzenia nauki podczerwień to promieniowanie elektromagnetyczne o odpowiedniej długości fal które emitowane jest przez każde ciało posiadające temperaturę wyższą od zera bezwzględnego. Kiedy ciepłe i gorące przedmioty oddają ciepło przez promieniowanie, wysyłają promienie podczerwone. Naturalnymi źródłami generowania ich są więc ludzie, wszelkie organizmy żywe, sprzęty codziennego użytku czy chociażby słońce.

Ogrzewanie domu za pomocą podczerwieni jest zatem bezpieczne a nawet ma pozytywny wpływ na ludzki organizm i kondycję budynków w których jest używane. W pomieszczeniach ogrzewanych w ten sposób temperatura odczuwalna jest wyższa o około 2-3°C niż ma to miejsce w rzeczywistości. Dzięki temu osiągamy przyjemną temperaturę oszczędzając energię.

Ciepło emitowane przez folię jest pochłaniane przez przylegające elementy takie jak podłogi, ściany i sufit, co pomaga w walce z wilgocią, pleśnią i grzybami. Co więcej takie ogrzewanie nie powoduje ruchu powietrza tak jak w przypadku konwekcyjnego i zapobiega wzbijaniu się kurzu, pyłków, bakterii i innych cząstek co jest ważnym aspektem dla alergików. Emitowane fale ciepła osuszają ściany przez co poprawie ulegają ich właściwości izolacyjne, co samo w sobie zmniejsza dodatkowo zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu.

Fotowoltaika a folie grzewcze Dream Heat

Przy zastosowaniu paneli fotowoltaicznych w pełni zintegrowanym systemie Dream Sun możemy obniżyć koszty ocieplania domu lub pomieszczeń firmowych do zera lub minimalnych kwot. Koszt założenia instalacji fotowoltaicznej można porównać do kosztów budowy kotłowni co w rezultacie przyczyni się do bezobsługowego i darmowego ogrzewania domu. Cały ten proces wspierany jest przez inteligentne rozwiązania Dream Connect Wi-Fi i aplikację w telefonie. Bazując na energii słonecznej system Dream Sun wpisuje się w strategię odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju.

Zalety folii grzewczej Dream Heat:

 • Niskie koszty montażu i eksploatacji (nie potrzeba pieca, rur, dodatkowego miejsca i specjalnych materiałów)
 • Szybko ogrzewa pomieszczenia
 • Dowolność w ustawieniach ogrzewania (temperatura i czas) w zależności od preferencji
 • Ogrzewa powierzchniowo a następnie powietrze w pomieszczeniu dzięki czemu temperatura powietrza jest stała, nie wiruje
 • Wszechstronność użycia: podłoga, ściany i sufity.
 • Montaż pod wieloma różnymi materiałami np: drewnem, płytami, gipsem, kartonem, kaflami, panelami.
 • Łatwość wykonania instalacji
 • Niewidoczna po montażu, nie zabiera miejsca w pomieszczeniach
 • Nie wymaga kotłowni i komina
 • Po połączeniu z energią słoneczną użytkowanie jest praktycznie darmowe
 • Nie wydziela CO2 do atmosfery
 • Ogranicza korzystanie z nieodnawialnych źródeł energii
 • Posiada 30 lat gwarancji

Chciałbyś poznać koszty instalacji Dream Heat?

Na naszej podstronie przeznaczonej systemowi Dream Heat (link) znajdziesz rozwinięcie informacji zawartych w tym artykule, a także kalkulator, za pomocą którego obliczysz miesięczne i roczne koszty eksploatacji instalacji. Do obliczenia wystarczy podać metraż pomieszczenia/pomieszczeń. Warto zauważyć, że koszty podane przez kalkulator będą w przypadku osób posiadających instalację fotowoltaiczną jedynie oszczędnościami.

Jesteś zainteresowany ogrzewaniem na podczerwień dla twojego domu? Zapraszamy cię do kontaktu. Na początek proponujemy, abyś wypełnił/a formularz na naszej podstronie. Na podstawie informacji zebranych z formularza przygotujemy dla ciebie niezobowiązującą i darmową wycenę na montaż Dream Heat wraz z materiałem. To da nam już solidny punkt zaczepienia.

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

 • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - co musisz wiedzieć?

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

 • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - co musisz wiedzieć?

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

 • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - Ogrzewanie podłogowe podczerwienią Dream Heat - co musisz wiedzieć?

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA