Podłoga wyłożona płytkami, gresem czy naturalnym kamieniem była od wielu lat kojarzona z trwałością oraz łatwością w utrzymaniu czystości i żadna typowa kuchnia w Polskim domu nie mogła się obyć bez tego rozwiązania. Są jednak wady takiego rozwiązania: trudno zmienić przyklejone płytki na inne, są odczuwalnie chłodne a koszty montażu wraz z materiałem często przekraczają cenę innych materiałów podłogowych. W wielu przypadkach warto zastanowić się nad rozwiązaniem alternatywnym i tu z pomocą przychodzą panele podłogowe imitujące płytki.

Panele jak płytki: wygląd i użyteczność

Rynek podłóg jest bardzo dynamiczny, ciągle rozwijane są nowe technologie oraz wdrażane nowoczesne rozwiązania zarówno w kwestiach technicznych jak i wizualnych. Od jakiegoś czasu w ofercie wielu producentów paneli pojawiają się bardzo dobrze odwzorowane podłogi o wyglądzie betonu, ceramiki czy też gresu i cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Ich głównymi zaletami jest przystępna cena, łatwość w montażu oraz komfort użytkowania. Co najważniejsze, decydując się na podłogę pływającą możemy z łatwością zmienić ją po kilku latach bez konieczności skuwania materiału oraz kleju z posadzki.

Panele podłogowe do kuchni imitujące płytki

Ale czy tylko do kuchni? Decydując się na panele winylowe możemy położyć je w każdym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, także w łazience. W przypadku klasycznych paneli laminowanych znajdziemy na rynku modele o podwyższonej odporności na wilgoć które spokojnie poradzą sobie w warunkach kuchennych. Nic nie stoi więc na przeszkodzie aby położyć taką podłogę w części kuchennej, szczególnie jeżeli łączy się ona bezpośrednio z salonem czy jadalnią. Unikamy wtedy łączeń różnych materiałów i uzyskujemy powierzchnię bez progów czy listew.

Panele podłogowe w klasie użytkowej 23/33 o wysokiej ścieralności (AC5 lub AC6) poradzą sobie także w takich miejscach jak korytarz czy wiatrołap. Nie możemy jednak zalewać ich notorycznie wodą, gdyż żaden produkt drewnopochodny nie poradzi sobie z długotrwałym kontaktem z cieczami. Największym zagrożeniem dla takich podłóg jest woda stojąca w jednym miejscu przez długi czas. W przypadku obaw o zalanie można zdecydować się na całkowicie wodoodporne panele winylowe.

Polecane produkty:

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU