Panele z fugą, a właściwie v-fugą bo to prawidłowa nazwa frezowanych boków panela to już standard u większości producentów na rynku. Może występować w różnych konfiguracjach i wariantach w zależności od producenta i jego możliwości technologicznych.

Czym jest v-fuga?

Panele z v-fugą to po prostu wersja paneli z frezowanymi bokami laminatu. Dzięki temu, po położeniu uzyskujemy efekt podłogi drewnianej. Rowek ma kształt litery V i może występować w wersji dwustronnej bądź czterostronnej. W większości modeli fugi są w kolorze panela ale występują też takie z fugami ciemniejszymi lub jaśniejszymi niż panel.

Panele nie posiadające v-fugi łącząc się ze sobą tworzą płaską taflę i ciężko jest na pierwszy rzut oka odróżnić poszczególne deski. Przy montażu takich paneli może pojawić się problem gdy uszkodzi się warstwa laminatu na krawędzi panela a co gorsze możemy nawet nie zauważyć mikrouszkodzeń na pierwszy rzut oka. Wtedy z czasem w miejscu uszkodzenia panel będzie szybciej tracił swoje walory wizualne ścierając się bądź stworzy się “naturalna” fuga gdy brud dostanie się pod wierzchnią warstwę ochronną. V-fuga sprawia, że panele łączą się ze sobą pod warstwą laminatu a sama technologia tworzenia jej zabezpiecza górną warstwę paneli od mikrouszkodzeń.

Utrzymanie czystości – fuga w panelach

Wielu klientów przedstawia swoje obawy przy tego rodzaju panelach w odniesieniu do utrzymania czystości. Istnieje mit, że w rowkach zbiera się nadmierna ilość brudu. A prawdą jest, że panele z v-fugą nie powodują żadnych problemów przy sprzątaniu. Zwyczajne odkurzanie i mycie wystarcza aby w pełni cieszyć się naturalnym wyglądem naszej podłogi.

V-fuga w odróżnieniu od klasycznej fugi w przypadku płytek ceramicznych NIE ciemnieje z czasem oraz nie ma wpływu na użytkowanie podłogi. Jest to po prostu specjalnie zabezpieczona i przycięta pod odpowiednim kątem integralna część panela laminowanego.

                                               1. Panele bez v-fugi

Panele bez fugi lamcoo 600x338 - Panele podłogowe z fugą

                                                  2. Panele z v-fugą w kolorze panela

Panele z v fugą w kolorze lamcoo 600x338 - Panele podłogowe z fugą

                                                  3. Panele z v-fugą w ciemnym kolorze

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

  • wersal galeria chateau de versailles 700x441 - Panele podłogowe z fugą

Podłoga w jodełkę – historia jodełki, rodzaje wzorów i koszty

Podłoga w jodełkę to dziś bez wątpienia jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Chętnie sięgają po niego zarówno osoby samodzielnie urządzające mieszkanie, jak i projektantki i projektanci zajmujący się tym zawodowo. Czym tak właściwie wyróżnia się [...]

  • drzwi przesuwne porta szczecin 700x441 - Panele podłogowe z fugą

Drzwi przesuwne – wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi przesuwne mają swoich zwolenników wśród osób uwielbiających ergonomiczne rozwiązania, a także wśród miłośników stylów loftowych lub minimalistycznych. Jeśli należysz do którejś z tych grup lub po prostu chcesz bliżej poznać fenomen systemów przesuwnych, zapraszamy [...]

  • porownanie drzwi lewych i prawych 1 700x441 - Panele podłogowe z fugą

Drzwi prawe czy lewe? Jak je rozpoznać? Kierunki otwierania drzwi

Jeśli miałeś kiedyś okazję wybierać drzwi do swojego domu lub mieszkania, wiesz zapewne, jak dużej precyzji to wymaga. Musimy nie tylko odpowiednio dopasować szerokość i wysokość skrzydła drzwiowego i ościeżnicy, ale również wiele innych parametrów, [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA