Chyba najbardziej rozpoznawalnym i charakterystycznym spośród wszystkich stylów jest styl klasyczny. Istniejąc już cztery stulecia przybiera on coraz to nowe formy, dopasowując się do aktualnych trendów i ludzi. Nic więc dziwnego, że styl ten jeszcze nie wygasł, a niemal pewne jest, że jego świetność szybko nie minie.

Styl Klasyczny – historia

Narodziny tego stylu dokonały się w XVII wieku we Francji. Miejsce to oczywiście nikogo nie dziwi, bo jak wiadomo, właśnie Francja była niegdyś przez długi czas światową stolicą kultury. Dobrobyt tamtejszych artystów pod opieką króla, doprowadził do powstania stylu nieco bardziej szykownego i eleganckiego. Inspiracją podobnie jak w przypadku renesansu, była kultura antyczna starożytnego Rzymu i Grecji. Pierwszymi wnętrzami w stylu klasycznym były pałace, co niewątpliwie miało duży wpływ na jego charakter, który kojarzony jest z bogactwem i elegancją. Migracja stylu klasycznego do innych krajów takich jak Anglia i Rosja doprowadziła do powstania nowych odłamów. Wkrótce potem stał się on dominującym nurtem we wnętrzach na całym świecie, co pozostało niezmienne przez długi okres.

salon w stylu klasycznym 600x450 - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Styl Klasyczny – charakterystyka

Styl klasyczny stanowczo odrzuca przesyt, stawiając tym samym przede wszystkim na harmonię. Klasyczne wnętrze powinno być stonowane zarówno pod względem mebli, ozdób jak i kolorów. Obecnie najlepszym wyborem może okazać się delikatne połączenie stylu klasycznego z odrobiną nowoczesności. Sprawdzi się ono szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Choć styl ten lubi przestrzeń, możliwe jest wprowadzenie go także do mieszkania. Warto wtedy się postarać, by nie zatłoczyć pokoju zbyt dużą ilością dodatków lub meblami o sporych gabarytach, a także, by nie stosować ciemnych kolorów, które pomniejszą dodatkowo przestrzeń. Znanym sposobem na optyczne powiększenie pokoju jest umieszczenie na ścianach luster. Elegancka rama lustra posłuży dodatkowo jako bardzo trafiona ozdoba.

Charakterystycznymi cechami stylu klasycznego, które pozostają aktualne w dzisiejszych aranżacjach to nieustannie sztukateria ścienna i sufitowa, materiały wysokiej jakości, ozdoby i obrazy. Meble zaś wybrać możemy bardziej rustykalne o wyszukanych wzorach jak i nowoczesne w prostych bryłach. Ważne by nie wprowadzić zamieszania zastosowaniem każdego mebla w innej stylistyce. Ozdoby takie jak rzeźby i lampy spokojnie można dobierać bardziej nowoczesne, antyczne i rustykalne. Pomieszanie ich może przynieść ciekawy, ekstrawagancki efekt. 

Kolorystyka dla klasycznego wnętrza zdecydowanie powinna odbiegać od agresywnych barw i zbyt mocnego kontrastu. Paletę barw warto więc przemyśleć opierając się o bezpieczne dla tego stylu kolory takie jak brązy, beże, odcienie żółtego, niebieskiego i zielonego. Jak zawsze pomocne są biel i czerń, które znajdują zastosowanie w niemal każdym wnętrzu i aranżacji.

styl klasyczny salon 600x500 - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Jaka podłoga do Stylu Klasycznego?

Jak zwykle sprawdzą się tu podłogi drewniane, jednak ich kolorystyka jest nieco bardziej ograniczona jeśli chcemy pozostać wierni koncepcji stylu klasycznego. Aby wpasować się w ramy tego stylu warto zdecydować się na naturalne odcienie drewna, zarówno jaśniejsze jak i ciemniejsze. Świetnym rozwiązaniem będzie układ w jodełkę, który doda wnętrzu jeszcze więcej elegancji i szyku. Do nieco bardziej luźnego wnętrza nadadzą się także panele dobrej jakości w imitacji drewna. Do korytarzy, łazienek i kuchni pięknie będą się komponować płytki kamienne z połyskiem. Tak zaaranżowane pomieszczenie z pewnością będzie podziwiane przez gości, a także będzie napawać oczy domowników na co dzień. W pokojach dziennych idealnym zwieńczeniem wystroju będą dobrze dopasowane dywany. Poniżej znajdują się nasze propozycje podłóg do wnętrz klasycznych.

 

DE Dab Color Luna bl - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Podłoga drewniana Dąb Luna

DEM2 Dab Elegance Jod - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Podłoga drewniana Dąb Elegance 

FP JKL Dab Color Alabastro bl - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Podłoga drewniana Dąb Color Alabastro

622 dab baleary article e1631536381368 - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Panele podłogowe Dąb Baleary jodełka 

Zapraszamy do oferty naszego sklepu

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

  • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

  • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

  • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - Styl Klasyczny - łatwiejszy niż sądzisz

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA