W naszej serii artykułów o wystrojach wnętrz nie mogło zabraknąć perełki jaką jest styl nowojorski. To niesamowicie czarująca elegancja promieniująca jednocześnie swoim ciepłem i przytulnymi akcentami. Oglądając nowojorskie wnętrza nabieramy wrażenia, że widzimy kilka aranżacji skomponowanych w całość. Taki właśnie jest styl nowojorski – czerpiący to co najlepsze z innych stylów, jednocześnie pozostając unikatowym. To sprawia, że w nowojorskim wnętrzu łatwo odnaleźć szykowną sztukaterię, żyrandole niczym ze stylu klasycznego, loftową przestrzenność, a także nowoczesne meble.

Styl Nowojorski – charakterystyka

Każdy styl posiada swoich zwolenników jak i przeciwników. Najczęstsze argumenty przeciw nowojorskim wnętrzom jakie można usłyszeć to zbytni przepych i elegancja. Co ciekawe, te same wady miłośnicy stylu nowojorskiego postrzegają jako zalety. Tak czy inaczej trzeba przyznać, że nie jest to styl dla każdego. Nie lubi on bałaganu i niedbalstwa. Co więcej, dla rodzin z dziećmi oraz osób zabieganych użytkowanie czysto nowojorskiego wnętrza na co dzień może być po prostu uciążliwe, tym bardziej jeśli wypełnimy przestrzeń drogimi i delikatnymi przedmiotami.

Wystrój nowojorski uzyskamy dzięki takim elementom jak subtelna sztukateria, potężne, długie zasłony, żyrandole i świeczniki, puszyste dywany, pledy, tapicerowane kanapy i fotele, poduszki, lustra, lampy i kinkiety. Styl ten zdecydowanie lubi materiały wysokiej jakości, o błyszczącym wykończeniu i połysku. Aby należycie się prezentować potrzebne będzie również obfite źródło światła, najlepiej tego naturalnego, zatem duże okna będą jak najbardziej wskazane. Kolorystyka również nie pozostaje bez znaczenia. Podstawą dla stylu nowojorskiego są takie kolory jak biel, czerń, beż oraz ecru, które wspólnie powinny tworzyć kontrastującą kompozycję. Wielu projektantów kieruje się tu zasadą mieszania kolorów 70/20/10 wedle której mamy jeden kolor dominujący oraz dwa dopełniające. 

Styl nowojorski sypialnia e1632906602293 1024x857 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Focal Point

Dobrą wskazówką do tworzenia nowojorskiego wnętrza jest Focal Point, czyli centralny punkt pomieszczenia, który skupia na sobie większość uwagi. W salonie takim miejscem byłaby duża kanapa z ławą, w jadalni szeroki, udekorowany stół, a w sypialni łóżko przystrojone poduszkami, kocami i ładną pościelą. Focal Point to nie tylko miejsce pokazowe, ale również takie, w którym domownicy oraz goście będą spędzać najwięcej czasu na rozmowach, odpoczynku czy pracy. Dlatego też bardzo ważne jest, aby miejsce to zapewniało jak największą wygodę i komfort. Istotną rolę odgrywa też światło. Dobrze dobrane pomoże zbudować odpowiedni nastrój, napawając jednocześnie energią.

Jadalnia w stylu nowojorskim e1632906498170 1024x827 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Jaka podłoga do stylu nowojorskiego?

Najważniejszym wyznacznikiem podczas dobierania podłogi do naszej nowojorskiej kompozycji powinna być przede wszystkim jej wysoka jakość. Cechy takie jak typ oraz kolor podłogi to jedynie nasz własny wybór, który powinien być uzasadniony właściwym wkomponowaniem podłogi do wnętrza. Starajmy się zatem znaleźć złoty środek między tym co eleganckie i szykowne, a tym co po prostu komfortowe. Możemy wybrać zarówno podłogi drewniane jak i panele. Z racji tego, że styl nowojorski mocno nawiązuje do wnętrz klasycznych, świetnym wyborem będzie podłoga w formie jodełki. Nie od dziś wiadomo, że jodełka lubi elegancję i odwrotnie. W zależności od tego jak ciemne będzie nasze wnętrze, możemy sobie pozwolić na podłogi w jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze. Bardzo często to właśnie ciemny brąz okazuje się strzałem w dziesiątkę. Jeśli zamierzamy wypełnić nasze wnętrza licznymi wykładzinami o sporych rozmiarach, nie powinniśmy przejmować się zanadto samą podłogą, ponieważ będzie ona w większości zakryta. Przykładowe modele podłóg, które według nas będą dobrze odpowiadać nowojorskiej stylistyce znajdziecie poniżej. 

FD Dab Elegance bl - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Dąb Elegance Bielony

alsafloor dab kanaryjski artykul e1632564070474 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Alsafloor Dąb Kanaryjski

FP Dab Czarny bl - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Parkiet Dąb Czarny

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Alsafloor Dąb Pralina

Zapraszamy do oferty naszego sklepu

 


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU


 

  • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

  • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

  • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - Styl Nowojorski - elegancja czy prostota?

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA