Folie grzewcze Dream Heat to nowoczesny i dopasowany idealnie do polskich warunków produkt wprowadzony na rynek przez rodzimego producenta. Sprawdza się jako główne ogrzewanie w domu i mieszkaniu, jako system do dogrzania konkretnych pomieszczeń oraz jako systemy ogrzewania do hoteli, biur i innych budynków użytku publicznego i komercyjnego.

Czemu warto zastosować ogrzewanie Dream Heat:

Pierwszym z głównych czynników świadczących o wartościach płynących z ogrzewania podczerwienią jest aspekt ekologiczny:

 • Zastosowanie folii pozytywnie wpływa na środowisko, jest to kluczowe dla zachowania czystego klimatu i powstrzymania powstawania smogu.
 • Idealna alternatywa dla pieców paliwowych znajdujących się w starszych budynkach
 • Ogrzewanie podczerwienią posiada niski poziom energochłonności będącej skutkiem bezpośredniej emisji ciepła
 • Nie zużywa tlenu w pomieszczeniu które ogrzewa

Kolejną zaletą będzie czynnik ekonomiczny takiego rozwiązania:

 • Dzięki zastosowaniu laminatów odpornych na termokurczliwość produkt jest bezawaryjny i nie wymaga przeglądów oraz konserwacji.
 • Długa żywotność folii poparta jest 30 letnią gwarancją
 • Do funkcjonowania systemu nie potrzeba kupować pieca ani budować komina, dzięki temu odpadają nam okresowe konserwacje, naprawy i obsługa serwisowa.
 • Nie potrzebujemy też linii przesyłowych, pozbywamy się zatem wynikających z ich uszkodzeń nieszczelności, przecieków oraz czasami eksplozji.

Ogrzewanie Dream Heat jest energooszczędne:

 • Ciepło emitowanie przez folię osusza ściany, prowadzi to do poprawy wartości izolacyjnych – suche ściany izolują lepiej niż wilgotne. Zmniejsza się zatem zapotrzebowanie na ciepło.
 • Nie dochodzi do strat ciepła, co ma miejsce podczas przekazywania ciepła z pieca do standardowych grzejników poprzez system rur i złączek.
 • Poprzez zastosowanie dwóch rodzajów ciepła – bezpośredniego wysyłanego podczerwienią przez folię oraz pośredniego czyli tego odebranego przez podłogi, ściany oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu – temperatura którą odczuwamy jest wyższa o około 2-3 °C niż w rzeczywistości pozytywnie wpływając na komfort termiczny.

W praktyce ogranicza to straty ciepła wynikające z wymiany powietrza w pomieszczeniu a dzięki mniejszym różnicom temperatur wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz zmniejsza się też ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń.

Ogrzewanie podczerwienią jest zdrowe dla użytkownika:

 • Dobroczynne właściwości energetyczne zbliżone do fal podczerwonych stosuje się już od dawna poprzez między innymi leczenie dłońmi. Podczerwień stosowana jest w przemyśle naukowym i medycznym.
 • Ogrzewanie foliami działającymi na zasadzie podczerwieni uznawane jest jako jedno z najzdrowszych.
 • System Dream Heat jest przyjazny dla alergików. Jego działanie nie wprawia w ruch powietrza przez co nie unosi się w nim kurz oraz pyłki i bakterie.
 • Zapewnia pożądany komfort termiczny.
 • Utrzymuje idealną wilgotność w pomieszczeniu, nie wysusza śluzówek korzystnie wpływając na odporność osób w nim przebywających.
 • Korzystanie z promieniowania niesie za sobą liczne dodatkowe korzyści prozdrowotne. Dociera do wnętrza ciała rozszerzając przy tym naczynia krwionośne, poprawiając krążenie i ułatwiając usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Obniża napięcie i ból mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji, stanów zapalnych czy zaburzeń krążenia.

Łatwość montażu systemu Dream Heat

Jednym z bardziej istotnych cech produktu jest prostota w samodzielnym wykonaniu instalacji przez inwestora. Przy obyciu z podstawowymi pracami remontowymi i dobrym przygotowaniu ścian, podłogi lub sufitu (w zależności od miejsca w którym instalowana będzie folia) sprawny montaż dla domu o powierzchni 150m² zajmuje jeden dzień roboczy. Nie mniej jednak dla zachowania wszystkich gwarancji zalecamy instalację przez certyfikowanych instalatorów marki Dream Heat. 

dreamfolia3 400x323 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Folia dostarczana jest w rolkach o szerokości 1 metra i dowolnej długości z możliwością przycięcia co 20 centymetrów. Pozwala to na efektywne wykorzystanie praktycznie całego zakupionego materiału bez dodatkowych odpadów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zakupu oraz instalacji systemu Dream Heat prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży:

KONTAKT

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

 • drzwi przesuwne porta szczecin 700x441 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Drzwi przesuwne – wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi przesuwne mają swoich zwolenników wśród osób uwielbiających ergonomiczne rozwiązania, a także wśród miłośników stylów loftowych lub minimalistycznych. Jeśli należysz do którejś z tych grup lub po prostu chcesz bliżej poznać fenomen systemów przesuwnych, zapraszamy [...]

 • porownanie drzwi lewych i prawych 1 700x441 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Drzwi prawe czy lewe? Jak je rozpoznać? Kierunki otwierania drzwi

Jeśli miałeś kiedyś okazję wybierać drzwi do swojego domu lub mieszkania, wiesz zapewne, jak dużej precyzji to wymaga. Musimy nie tylko odpowiednio dopasować szerokość i wysokość skrzydła drzwiowego i ościeżnicy, ale również wiele innych parametrów, [...]

 • drzwi przylgowe a bezprzylgowe - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – jakie wybrać?

Czy zdarzyło ci się kiedyś spotkać z takim pojęciem jak drzwi przylgowe lub bezprzylgowe? Większość osób być może nie zdaje sobie nawet sprawy z istnienia takich słów w słowniku projektantów wnętrz. W tym artykule spieszymy [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA