Ogrzewanie na podczerwień Dream Heat to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Coraz częściej zastępuje przestarzałe już, alternatywne systemy grzewcze. Trafia zarówno do prywatnych domów i mieszkań, jak i komercyjnych oraz publicznych inwestycji. Jakie tak naprawdę korzyści stoją za rosnącą popularnością tego systemu? Poznajcie 5 głównych zalet ogrzewania Dream Heat.

1. Komfortowe ogrzewanie z intuicyjną obsługą

Nie ma bardziej komfortowego ogrzewania niż ogrzewanie podłogowe. Ciepłe panele i kafle to przede wszystkim raj dla fanów spacerowania po domu boso. Z chęcią korzystają z tego dzieci, które najczęściej przenoszą swój domowy plac zabaw na podłogę, a także zwierzęta, dla których ciepła podłoga to idealne miejsce na wypoczynek. Choć folie Dream Heat mogą być śmiało montowane w ścianach i sufitach, to jednak najczęściej trafiają właśnie pod podłogę, gdzie dają domownikom maksymalną wygodę.

Ogrzewanie na podczerwień przewyższa inne rodzaje ogrzewania, między innymi sposobem działania. W przypadku większości systemów grzewczych jakie znamy, ciepło dociera do nas poprzez nagrzane powietrze. Dobrym przykładem są tradycyjne kaloryfery, które do ogrzewania pomieszczenia wykorzystują cyrkulację powietrza. Korzystając z ogrzewania na podczerwień, możemy poznać nieco inną zasadę działania. Folia grzewcza oraz promienniki podczerwieni wykorzystują energię elektryczną, aby wytwarzać promieniowanie podczerwone. Promieniowanie oddziałuje na znajdujące się w pobliżu ciała stałe takie jak podłoga, ściany, meble oraz ludzkie ciało, przekazując energię cieplną. W efekcie odczuwamy ciepło nie tylko przez podłogę, ale również bezpośrednio z promieniowania.

Jeśli mowa o komforcie, to nie możemy nie wspomnieć o wygodnym sterowaniu całym systemem. Montaż folii Dream Heat to nie tylko samo jej zamontowanie, ale również połączenie wszystkich elementów w jedną instalację za pomocą termostatu, nazywanego również sterownikiem. To on za pomocą czujników kontroluje temperaturę folii i pomieszczenia oraz pozwala szybko i łatwo zarządzać ogrzewaniem. Służy do tego dotykowy, intuicyjny dla użytkowników ekran oraz dedykowana do urządzenia aplikacja mobilna.

 

2. Przystępny koszt montażu i oszczędne zużycie energii

Dla osób inwestujących w nowy system ogrzewania do swojego domu lub na komercyjną inwestycję kwestia kosztów ma ogromne znaczenie i zazwyczaj potrafi zaważyć na ostatecznej decyzji. Dlatego wybierając jakąkolwiek formę ogrzewania do swojego domu, koniecznie powinniśmy przekalkulować koszt zakupu, montażu i późniejszej eksploatacji systemu grzewczego. Mając takie porównanie, jesteśmy już o krok bliżej do podjęcia słusznej decyzji.

Nowoczesne rozwiązania takie jak pompa ciepła i ogrzewanie na podczerwień pozwalają znacznie zmniejszyć bieżące wydatki na ogrzewanie. Ich energooszczędność potwierdzają również państwowe i unijne programy dotacji. Biorąc w nich udział, możemy uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji.

Oszczędzanie z ogrzewaniem Dream Heat jest jeszcze łatwiejsze. Co ciekawe, temperatura odczuwalna w pomieszczeniu ogrzewanym foliami na podczerwień będzie wyższa niż realna temperatura powietrza. Efekt ten jest wywołany właściwościami promieniowania podczerwonego. Zaoszczędzimy także na kosztach montażu, serwisowania i napraw. System Dream Heat jest bezawaryjny i nie wymaga cyklicznych inspekcji serwisowych. Tak naprawdę jedynym elementem instalacji, który z biegiem czasu może ulec zużyciu i przestać działać prawidłowo jest  termostat. 

Jeśli zaś podliczymy koszty cyklicznego serwisu i napraw pompy ciepła, suma kosztów całej inwestycji wzrośnie o kolejne setki, a nawet tysiące złotych na przestrzeni lat. Ponadto dużo szybciej utracimy gwarancję na instalację pompy ciepła. Wynosi ona zazwyczaj około 2 lat. Oznacza to, że koszty wszystkich napraw po tym okresie obciążą bezpośrednio nasz portfel. Dla przypomnienia, gwarancja na instalację Dream Heat wynosi w przypadku montażu przez certyfikowanych instalatorów aż 30 lat.

Jeśli interesuje was bardziej szczegółowe porównanie pompy ciepła i ogrzewania na podczerwień, zapraszamy do naszego osobnego artykułu: Pompa ciepła czy ogrzewanie na podczerwień? Co wybrać? Zalety i wady.

 

3. Zdrowe i bezpieczne ogrzewanie

Faktem jest, że ogrzewanie na podczerwień jest znacznie zdrowsze w porównaniu np. z grzejnikami konwektorowymi. W przeciwieństwie do grzejników, przy podczerwieni nie zachodzi zjawisko cyrkulacji powietrza. Dzięki temu unikamy wzbijania kurzu, a to z kolei duża korzyść dla każdego alergika. Promieniowanie podczerwone pomaga także w redukcji wilgoci w pomieszczeniu, hamując tym samym rozwój pleśni, grzybów, a nawet roztoczy.

Ogrzewanie na podczerwień to dobry wybór także dla osób ze słabym krążeniem. Promieniowanie podczerwone wspomaga rozszerzanie się naczyń krwionośnych, poprawiając tym samym efektywność układu krążenia. Nieoficjalnie mówi się także, że podczerwień może działać relaksująco, co może przyczyniać się do poprawy samopoczucia

4. Nieszkodliwy wpływ na środowisko

Chyba każdy w dzisiejszych czasach zdaje sobie sprawę ze szkodliwości niektórych, starszych instalacji grzewczych takich jak piece gazowe, węglowe itd. Folie grzewcze Dream Heat nie mają negatywnego wpływu na środowisko i klimat. Instalacja zasilana jest jedynie prądem, dlatego jeśli mamy na swoim dachu panele fotowoltaiczne, możemy cieszyć się bardzo tanim i jednocześnie ekologicznym ogrzewaniem. Ponadto aż  99,6% energii elektrycznej zostaje zamienione na energię cieplną, a brak rurek z wodą i przewodów grzewczych ogranicza straty ciepła do minimum.

5. Łatwy i szybki montaż

Jeśli marzy wam się nowoczesne ogrzewanie podłogowe, ale jednocześnie obawiacie się inwazyjnych, brudnych prac remontowych w swoim domu, to właśnie znaleźliście idealne rozwiązanie. Montaż całej instalacji Dream Heat zabiera nie więcej niż 1-2 dni, oczywiście w zależności od powierzchni. Nie jest do tego wymagane wykonywanie wylewki, ani skuwanie posadzki.

Instalatorzy montują ogrzewanie Dream Heat, rozkładając folie grzewcze na przeznaczonym do tego podkładzie. To w nim chowane są przewody elektryczne, którymi łączone są wszystkie odcinki folii z montowanym w ścianie termostatem. Ostatnim krokiem jest tak naprawdę ułożenie nowej podłogi, np. paneli laminowanych lub winylowych.

Zdarza się, że nasi klienci decydują się montować folie Dream Heat samodzielnie. Umożliwia im to stosunkowo łatwy przebieg montażu. Należy jednak pamiętać, że podłączenie termostatu do instalacji elektrycznej powinno zostać wykonane przez elektryka z uprawnieniami, a samodzielny montaż folii grzewczych skraca czas gwarancji z 30 do jedynie 2 lat.

dreamfolia3 400x323 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Folia dostarczana jest w rolkach o szerokości 1 metra i dowolnej długości z możliwością przycięcia co 20 centymetrów. Pozwala to na efektywne wykorzystanie praktycznie całego zakupionego materiału bez dodatkowych odpadów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zakupu oraz instalacji systemu Dream Heat prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży:

KONTAKT

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

  • podklad pod panele jaki wybrac 700x441 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Podkład pod panele  – czym jest i jaki wybrać?

Szykując się do remontu lub wykończenia mieszkania, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz był w takiej sytuacji. I tak na przykład jednym z najistotniejszych elementów przy montażu nowej [...]

  • jak zmierzyc drzwi wewnetrzne instrukcja 700x441 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Jak wykonać pomiary przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Kiedy decydujemy się na montaż drzwi wewnętrznych w naszym domu, ważne jest, aby dokładnie spasować drzwi i ościeżnicę z obecnym otworem drzwiowym. Odpowiednie zmierzenie otworu to wbrew pozorom jeden z najważniejszych kroków przed zakupem drzwi. [...]

  • jak przygotowac posadzke przed montazem paneli winylowych 700x441 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Jak przygotować posadzkę pod montaż paneli winylowych i laminowanych?

Odpowiednie przygotowanie posadzki przed montażem jest ważne zarówno w przypadku paneli winylowych jak i laminowanych. Pozwoli to na wyeliminowanie późniejszych problemów, które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby wystąpić gdybyśmy pominęli ważne kroki. Jak sprawdzić równość posadzki? [...]

PRZEJDŹ DO BLOGA