Folie grzewcze Dream Heat to nowoczesny i dopasowany idealnie do polskich warunków produkt wprowadzony na rynek przez rodzimego producenta. Sprawdza się jako główne ogrzewanie w domu i mieszkaniu, jako system do dogrzania konkretnych pomieszczeń oraz jako systemy ogrzewania do hoteli, biur i innych budynków użytku publicznego i komercyjnego.

Czemu warto zastosować ogrzewanie Dream Heat:

Pierwszym z głównych czynników świadczących o wartościach płynących z ogrzewania podczerwienią jest aspekt ekologiczny:

 • Zastosowanie folii pozytywnie wpływa na środowisko, jest to kluczowe dla zachowania czystego klimatu i powstrzymania powstawania smogu.
 • Idealna alternatywa dla pieców paliwowych znajdujących się w starszych budynkach
 • Ogrzewanie podczerwienią posiada niski poziom energochłonności będącej skutkiem bezpośredniej emisji ciepła
 • Nie zużywa tlenu w pomieszczeniu które ogrzewa

Kolejną zaletą będzie czynnik ekonomiczny takiego rozwiązania:

 • Dzięki zastosowaniu laminatów odpornych na termokurczliwość produkt jest bezawaryjny i nie wymaga przeglądów oraz konserwacji.
 • Długa żywotność folii poparta jest 30 letnią gwarancją
 • Do funkcjonowania systemu nie potrzeba kupować pieca ani budować komina, dzięki temu odpadają nam okresowe konserwacje, naprawy i obsługa serwisowa.
 • Nie potrzebujemy też linii przesyłowych, pozbywamy się zatem wynikających z ich uszkodzeń nieszczelności, przecieków oraz czasami eksplozji.

Ogrzewanie Dream Heat jest energooszczędne:

 • Ciepło emitowanie przez folię osusza ściany, prowadzi to do poprawy wartości izolacyjnych – suche ściany izolują lepiej niż wilgotne. Zmniejsza się zatem zapotrzebowanie na ciepło.
 • Nie dochodzi do strat ciepła, co ma miejsce podczas przekazywania ciepła z pieca do standardowych grzejników poprzez system rur i złączek.
 • Poprzez zastosowanie dwóch rodzajów ciepła – bezpośredniego wysyłanego podczerwienią przez folię oraz pośredniego czyli tego odebranego przez podłogi, ściany oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu – temperatura którą odczuwamy jest wyższa o około 2-3 °C niż w rzeczywistości pozytywnie wpływając na komfort termiczny.

W praktyce ogranicza to straty ciepła wynikające z wymiany powietrza w pomieszczeniu a dzięki mniejszym różnicom temperatur wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz zmniejsza się też ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń.

Ogrzewanie podczerwienią jest zdrowe dla użytkownika:

 • Dobroczynne właściwości energetyczne zbliżone do fal podczerwonych stosuje się już od dawna poprzez między innymi leczenie dłońmi. Podczerwień stosowana jest w przemyśle naukowym i medycznym.
 • Ogrzewanie foliami działającymi na zasadzie podczerwieni uznawane jest jako jedno z najzdrowszych.
 • System Dream Heat jest przyjazny dla alergików. Jego działanie nie wprawia w ruch powietrza przez co nie unosi się w nim kurz oraz pyłki i bakterie.
 • Zapewnia pożądany komfort termiczny.
 • Utrzymuje idealną wilgotność w pomieszczeniu, nie wysusza śluzówek korzystnie wpływając na odporność osób w nim przebywających.
 • Korzystanie z promieniowania niesie za sobą liczne dodatkowe korzyści prozdrowotne. Dociera do wnętrza ciała rozszerzając przy tym naczynia krwionośne, poprawiając krążenie i ułatwiając usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Obniża napięcie i ból mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji, stanów zapalnych czy zaburzeń krążenia.

Łatwość montażu systemu Dream Heat

Jednym z bardziej istotnych cech produktu jest prostota w samodzielnym wykonaniu instalacji przez inwestora. Przy obyciu z podstawowymi pracami remontowymi i dobrym przygotowaniu ścian, podłogi lub sufitu (w zależności od miejsca w którym instalowana będzie folia) sprawny montaż dla domu o powierzchni 150m² zajmuje jeden dzień roboczy. Nie mniej jednak dla zachowania wszystkich gwarancji zalecamy instalację przez certyfikowanych instalatorów marki Dream Heat. 

dreamfolia3 400x323 - 5 zalet ogrzewania na podczerwień Dream Heat

Folia dostarczana jest w rolkach o szerokości 1 metra i dowolnej długości z możliwością przycięcia co 20 centymetrów. Pozwala to na efektywne wykorzystanie praktycznie całego zakupionego materiału bez dodatkowych odpadów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zakupu oraz instalacji systemu Dream Heat prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży:

KONTAKT

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

PRZEJDŹ DO BLOGA